Kjærest har gruet seg i ukevis til denne ultralyden på Hammerfest sykehus. Tonnevis med føleleser. Lille Vakre ble jo født der i fjor sommer og i tillegg var det en ultralyd der i oktober der de så rett inn i et hjerte som helt uten forvarsel var sluttet å slå. Se den samme avdelingen, de samme rommene. Det er nok en større påkjenning enn jeg klarer å sette meg inn i, men jeg støttet henne. Strøk henne på ryggen. Smilte. Kutta ut spøkingen. Slike ting. Tror det hjalp litt.
Selve ultralyden gikk fint. Overlegen selv som følger oss opp. Gir trygghet. Aksel er frisk og rask og utvikler seg akkurat slik han skal. Tisseluren gir ingen grunn til bekymring. Det er nok det første vi fedre ser etter når sykdommer er utelukket. Mødrene ser på ørene, nesene og hendene. Fedrene ser om tisseluren er riktig utviklet. Kanskje det viktigste i hele verden.
Som dere forstår fikk jeg være med inn på ultralyden. Magien ble litt brutt da Ex ringte for å få koden på et gammelt bankkort, men etter en kjapp, men svært tydelig beskjed fra Kjærest la jeg på røret og harmonien var gjenopprettet. Datter fikk forresten ikke komme inn på sykehuset. Hun måtte vente i bilen. Ingen nåde. Helt håpløst. Vi hadde tenkt at hun kunne sitte og vente i kafeteriaen eller noe, men ikke tale om. Ut i kulden.
Etter timen “gjorde vi byen”. Dvs. vi kjøpte en kule is på Nissensenteret. Største kula jeg har sett. Veide nesten 45 kg. God butikk på den kiosken. “Slik ser mine kuler ut” sa unggutten som sto bak disken. Jeg lot kommentaren hans henge i luften…
Jada, selvfølgelig…
Møtte en isbjørn. Han ble litt skremt, men vi fikk roet han så pass ned at vi fikk tatt et bilde.
Stoppa for å spise litt på Skaidi, (midt mellom Alta og Hammerfest) og da må jo bloggen sjekkes så klart 😉
Nå har vi kommet hjem. Datter er hos noen venner og Kjærest sitter på hobbyrommet og lager maskemarkører. Regn ute. Etterpå skal vi se “The great”. En fantastisk morsom serie på HBO om Katarina den store, men filmet på en slags underlig moderne måte kan du si. Fantastisk!
Og tusen, tusen takk for alle lykkeønskninger! 😀
Les også
Denne gangen blir jeg med henne på sykehuset!
Godt å få lese at alt e bra med dokke alle 🥰🙏💐❤️
Mistet tvilling-gutter i 6 mnd, å se på storskjerm at du hadde mistet det kjæreste du hadde gjorde at verden raste. 1 år senere fikk vi en frisk å rask gutt, men å gå inn på det samme sykehuset, samme rommene vekket så vonde minner. Å ikke minst svangerskapet, var livredd konstant. Nå venter vi ei lita jente, å har kommet til uke 20. Går under risikosvangerskap, hatt 2 store blødninger å fikk nok en gang kjenne på redselen for å miste. Men hun klamrer seg fast. Men å gå gravid er en psykisk belastning å jeg klarer ikke glede meg, før jeg har henne i armene❤
Jeg ønsker dere alt godt!
❤️❤️❤️
Klem til Kjærest!!
Klem til Datter!
Klem til deg!
❤️❤️❤️
Godt at alt er bra, lykke til videre ⚘⚘⚘
Åh kjære, ja de ultralydene er forfærdelig vanskelige. Jeg gikk hver uke…ble litt letter etterhvert. Man utvikler nerver av stål etter å ha opplevd det værste som kan skje! Jeg gleder meg med dere! God klem fra en englemamma❤
Så godt at alt er vel, lykke til videre🥰
Jøss… Ti ganger flere lesere enn Altaposten. Godt jobba.
Godt at dere alle har det fint 💝
Godt det gikk bra med babyen. Jeg syns også The Great er fantastisk artig filmet. Artig serie!
Fantastisk at alt e bra og at du fikk være me inn❤ Å at dokker har hatt en kjæmpe fin dag ❤ Ønsker dokker ei rikti go natt 😴😴
Fantastisk at alt e bra og at du fikk være me inn❤ Å at dokker har hatt en kjæmpe fin dag ❤ Ønsker dokker ei rikti go natt 😴😴
Så godt å høre at alt var vel🤗🤗 Lykketil videre alle sammen ☺️☺️Skjønner godt at det ble en tur innom garnbutikken 😍 🤩🤩
En godtebutikk😍
Så glad for å høre at alt er bra med den lille. Lykke til videre begge to.
Takk for det 🙂
Godt å høre at alt står bra til med den lille 😊
Godt å høre at alt er bra 😃
Flott at dere blir fulgt så godt opp, det er betryggende.
Ha en fin kveld😃
Så fint at alt e bra , lykke til videre, ha en fin kveld.🦋🌞😎👍🤗🤗🌻🌺
Så fint at alt e bra , lykke til videre, ha en fin kveld.🦋🌞😎👍🤗🤗🌻🌺
Puster lettere nå, om det skyldes at regnet har renset lufta, -eller at bloggen er oppdatert. Ha en fin kveld videre.
Godt å høre 😉
Herrefred kor godt å høre at alt gikk så bra i dag💞. Kjenner at det gjør så godt i hjertet,blir så uendelig glad på dåkker alles vegne😍. No kan dåkker senke skuldrene og kose dåkker i kveld😉.
Så flott at alt e som det skal, lykke til videre.
Fortsatt god sommer.
Takk i like måte 🙂
Dette var som flott musikk å høre 😊🌺❤️
Oj,så bra at alt så perfekt ut, da e det nok lettere å senke skuldrene litt, lykke til videre med lille underverk🤞😊
Fin filmkveld te dåkker.
Tusen takk 🙂
Så flott at alt er bra 😊 Skjønner godt at dere har gruet dere, men det ble jo en fin dag allikevel.
Veldig fin dag 🙂
Gleder meg med dere 🙂🙂