Skal faktisk innrømme at jeg trodde Strikkenisse og Rampenisse var blitt venner igjen etter i går , men der tok jeg visst kraftig feil! Strikkenisse har tatt loven i egne hender og bygd et fengsel av to stoler som han har plassert på spisebordet og regelrett bare fengslet Alvin uten verken lov eller dom. For å ikke bli avslørt har han forkledd seg som en skurk, men ærlig talt, det er veldig lett å se hvem det er. Jeg kan nok være både enfoldig og trøtt, men skal litt mer til for å lure meg altså!
Blir nødt til å ta en alvorsprat med disse guttene, for det kan ikke fortsette på denne måten. Det startet koselig med godteri til frokost, men siden har det utviklet seg i feil retning. Greit nok med litt nissestreker, men dette går over styr!
22 kommentarer
Morsomt å følge med på nissebøllene (eh, nissestrekene) hos dere. Håper at alven og strikkenissen kommer overens etter hvert, ellers så får dere vel en advents- og juletid dere sent vil glemme.
Du e bare helt fantastisk god å gi folk litt humor i denne hektiske førjulstiden
. Må ta meg tid å lese den eneste bloggen eg følger med på
.
HÆRLIG




Her må nok innlegget ditt om mobbing repeteres, og det gjelder både små og store nisser!
Rampenisser er gøy

Aldri kjedelig i ditt hus!
Herlig. Du trenger ikke være redd for innbrudd, når strikkenisse passer på.
Hahaha. Rampenisser er ikkje greie i disse tider. Må ta en alvorsprat med de.
Ikkje greit å mobbe.
Ha en fin dag videre til familien. 

Hihi

ja du får ta dæ en alvorsprat 
Hahahaha. Glad det ikke kom rampenisse her i huset,er sikkert fordi e er nok rampete sjøl

Hahahahaha

skikkelig nissing


Vi nisser, vi nisser, vi gjør så godt vi kan.
Ha ha ha…. blir artig å følge med disse to
Ikke lett å være inntrenger, når strikkenissen e sjef, kan jo vær at godteriet de fikk til frokosten henger i, sukkersjokk. Herlig lesingen, ha en superfin tirsdag
Ikke lett å være inntrenger, når strikkenissen e sjef, kan jo vær at godteriet de fikk til frokosten henger i, sukkersjokk. Herlig lesingen, ha en superfin tirsdag
Mye skummel aktivitet i det huset ditt
Håper alvorspraten hjelper på
ha en skikkelig god tirsdag

Mye skummel aktivitet i det huset ditt
Håper alvorspraten hjelper på
ha en skikkelig god tirsdag

Huff og huff, dette lover ikke bra. Har ventet på oppdatering hele morgenen her, var veldig spent på nissestrekene . Be kjærest snakke med disse to, det er tross alt hun som er pedagogen i familien ettersom hun studerer til Barnehagelærer. Og be dem lese nøyere blogginnlegget du skrev om mobbing, dette utvikler seg ikke helt i riktig retning. Jeg tror nok jeg “truet med ” at nissen ser rundt juletider da barna var små, ikke at det hjalp så veldig det heller….. masse lykke til med alvorspraten
Hahaha, nissestreker, altså! Hvordan skal dette ende….?!




Ha en god dag 